Sidrita – Ervini

Sidrita

Mosha: 22 vjeçe

Vendlindja: Tiranë

Profesioni: Modele

Sidrita është një vajzë 22 vjeçe, jeta e së cilës është e lidhur me botën e modës. Babai e ka lënë në moshë të vogël, për shkak të një aksidenti dhe që nga ajo kohë ka lidhje të ngushtë me mamanë, motrën dhe vëllain. I pëlqen shumë moda dhe ka marrë pjesë në disa konkurse bukurie, ku është shpallur dhe fituese. “Big Brother” ka qenë një ëndërr për të, që po fillon të bëhet realitet.

 

Ervini

Mosha: 28 vjeç

Vendlindja: Korçë

Vendbanimi: Tiranë

Ervini është një djalë që ëndrra i është prerë në mes: kur ishte 20 vjeç kreu një operacion në gju, pas të cilit i dha fund karrierës së tij për t’u bërë futbollist. Ervini lindi në Korçë, por prindërit u transferuan në Tiranë, kur ai ishte 3 vjeç. Futja në “Big Brother” mendon se mund të ndryshojë përditshmërinë e tij. I pëlqen të bëhet aktor dhe të mos qëndrojë më në “prapaskenë”.